Youtube ‘den bir ilk yakında 360 derece video desteği geliyor..

Instagram Satış Destek Hattı


Merhaba arkadaşlar 360 derece video severler olarak bilmem daha önce izlediniz mi oldukça eğlenceli bir şey.

Youtube nin vermek istediği 360 video hizmeti nedir ? şöyle düşünün bir video ve tüm etrafınızı sarıyor yani arkanızda yanınızda her yeriniz de video çekimi ve seyretme olağını aynı zamanda.

Peki youtube ? neden bu atılıma ihtiyaç duyuyor ?

 

Youtube bu video paylaşım platformlarının ilki olma özelliğini taşıyor hatta hatırlarım zurna.com da yöneticilik yaparken Yankee 🙂 Honor Gunday paymentwall ‘ sahibi ve zeki girişimci bir Türk Giroptic-360camabimiz göstermişti bana youtube yi o zaman yarım yamalak bir şeydi..

YouTube’a gelen yeni özellik ile Ricoh Teta, Kodak SP360, Giroptic 360cam, VSN V.360, Bublcam ve diğer 360 derece video özelliğine sahip cihazlar ile çekilen videolar, olduğu şekliyle YouTube’a yüklenebilecek.

Neyse konumuza gelelim youtube öncü ve alt yapısı google ye ait tabiki ilk bu hizmeti o devasa bütçe ile youtube vermesi gerekiyor çünkü yazılım ve donanım desteği sınırsız..

YouTube’a gelen bu özellik, 360 derece çekilen videoların Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) cihazlarıyla izlenmesine olanak tanıyacak. YouTube’un video sektöründeki hakimiyeti düşünüldüğünde, gelen yeniliğin VR cihazlarının kullanımını da oldukça etkileyeceğini söyleyebiliriz.Instagram Satış Destek Hattı

0 Yorum

Yorum Yap

Bu işaret * zorunlu alan işaretidir.